Projekty & aktivity

Login

Password

TOPlistPočet prístupov

Kalendár podujatí

Deň vŕby - 4. ročník

Miesto konania: Mašekov mlyn (Požitavské múzeum mlynárstva)
Termín konania: 19.03.2011

Stretnutie priaznivcov pestovania  vŕby a výmena viacročných skúseností v oblasti jej praktického využitia a výskumu v podmienkach rodinnej farmy na Mašekovom mlyne a SPU Nitra.

Dátum a čas: V sobotu 19. marca 2011, začiatok o 9.00 hod ukončenie 16.00 hod

Podujatie organizujeme tradične v rámci sprievodných podujati venovaných Svetovemu dňu vody, ako spoločné podujatie priaznivcov vŕby z SPU Nitra a rodinnej farmy na Mašekovm mlyne. 

Organizačno-technické zabezpečenie:

Počas stretnutia bude zabespečené vo vlastnej réžii občerstvenie a obed. Budú použité sadenice a prútie z vlastného prútnika. Máme už dopestovaného dostatok vŕbového prútia na Land Art - živé stavby, ktoré sú vhodné na využitie v ekologickom staviteľstve. Budeme robiť živu kupolu a vysádzať vŕbové stromy. Vŕbová besiedka na farme rastie už štvrty rok, a vŕbové stavby a tunel pre deti druhý rok, ako súčasť našich začiatočných LandArtových projektov.

Zaregistrovaní účastníci: Diana Tóthová, Michal Demeš, Viliam Vnuk, Viliam Vnuk ml. Viera Vnuková+1, Rado Makáň, Sulamit Dzobová, Dušan Bafrnec,

Hostia: Petr Filip - vermikompostovnisko, Martin Oravec - prutie pre zver, 

Účasť - Vzájomnou dohodou - cez LETS. Prihlásiť sa je možné u spoluorganizátorky podujatia Diany Tóthovej na dina.tth@gmail.com

Informácie z priebehu prveho kurzu si možete pozrieť na portáli zitava.sk 

Praktické rady pre účastníkov: Doporučujeme priniesť dobrú náladu:-) a pre LandArtistov si vziať vhodné teplé oblečenie, záhradnícke nožnice a nôž.

Predpokladaná účasť: okolo 20 ľudí

Doporučené informácie na preštudovanie:

- Salicárium CS a Obrazové impresie Petra Tótha.

Adresa:
Rodinná farma Mašekov mlyn
Horný Ohaj, 95201 Vráble
tel.:037 - 783 35 98
e-mail: michal.demes@centrum.sk